Referanslar

Kurulduğu yıl olan 1973 tarihinden bu yana tüketicilerinin kaliteli tercihi olan ve gıda sektöründe liderliğini sürdüren PINAR, süt, et, su ürün gamında farklı tüketici ihtiyaçlarını karşılayan ürünlerle çok geniş ürün yelpazesine sahip bir markadır. Dünya trendlerini yakından takip eden PINAR, birçok ürün gamında liderliğini sürdürmektedir. PINAR gıda sektöründe Türkiye’yi ilklerle tanıştırmıştır. Yaşar Holding Gıda ve İçecek Grubu, Pınar Süt, Pınar Et, Yaşar Birleşik Pazarlama, Çamlı Yem Besicilik, Pınar Su, ve Pınar Foods şirketlerinde, 5 binden fazla çalışanı ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Ülke ekonomisindeki giderek artan rekabet ortamı, şirketler için güçlü markalar yaratma gerekliliğini her zamankinden daha önemli kılıyor. Tüketicinin tercih ettiği marka olmak, sürdürülebilir karlılığı sağlamak ve uluslararası pazarlara açılmak marka olmanın gereklerini yerine getirmekle mümkün.

Pınar Holding

1979’da başladı Finalin öyküsü. Anadolu’nun şirin bir kentinde 6 derslikle, 7 öğretmenle ve 17 öğrenciyle. Final, kurulduğu günlerde inanıyordu “hiçbir başarının tesadüf olmadığına...” Bu mütevazı başlangıcın ciddi bir eğitim kervanına dönüşeceğine... Ülkenin dört bir yanında bir eğitim meşalesi tutuşturacağına... Türkiye’nin en ücra köşelerine kadar ulaşacağına... Bu inançla çıktı yola… Bugün ülkemizin dört bir yanında, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ve Azerbaycan’da yer alan iki yüzü aşkın dershane şubesi, 28 okulu, 4 yayınevi, yüz binleri aşan öğrencisi, on bine yakın öğretmeni, her hafta ülkemizin en ücra köşelerine kadar ulaşarak eğimde fırsat eşitliği yaratan Final Dergileri ile devam ediyor başarı yolculuğuna…

Final Dersaneleri Eğitim Kurumu

İzmir'de 1973 yılında çift vuruşlu bir set makine ile civata üretimine başlayan Norm Civata 1977 yılında somun üretimine başlamıştır. 1997 yılından itibaren UYSAL Kaplama firması ile ürünlerini kendi tesislerinde kaplanan Norm Civata son olarak soğuk şekillendirmede kullandığı kalıpların üretimi için 2006 yılında NEDU Kalıp fabrikasını kurmuştur. Salihli, Manisa’da devam etmekte olan vida, somun ve cıvata üretim yatırımları ile birlikte, Norm Grup; aynı zamanda pazarlama şirketleri Standart Civata (İzmir ve Istanbul), Norm Bursa, Best Kale Civata (İstanbul), Vissart Europe Paris ve Norm GmbH Almanya ile ürünlerinin satışını ve lojistik hizmetlerini de grup bünyesinde yapmaktadır.

Norm Group Metal Sanayi

1972 yılından beri inşaat işlerine devam eden Ümsan İnşaat; Karayolları, Devlet Su İşleri, Köy Hizmetleri ve Belediyeler gibi resmi kurumlara yol, baraj, sulama ve toplu konut inşaatları ikmal etmiş, taahhütlerini gününden önce tamamlamayı her zaman kendine ilke edinmiştir. Ümsan İnşaat, gerek makina parkı gerekse teknik personel bakımından güçlü ve güvenilir olmakla birlikte, bankalar ve serbest piyasa ile münasebeti bakımından sermayesi taahhüdünde bulunduğu projelerin üzerinde olan bir firmadır. İnşa ettiği her yapıda daha iyisini arayan Ümsan İnşaat; yepyeni zevklerin yaratıcısı olmayı hedef edinmiş, sorumluluğunun da biliciyle sağlamlığı esas alarak kalite ve güveni ödün vermeden gerçekleştirmiştir. Yeni yaşam alanları oluştururken hep bir adım sonrasını gerçekleştiren Ümsan; yeni projeleriyle size daha iyi bir hayat sunmayı hedeflemiştir.